Weekend Entertainment Schedule

 

Please note: All times are approximate & subject to change. All performances & events weather dependent.

ON THE MAIN STAGE

Saturday    August 5    

10:00-10:30    Pet Parade

10:30-11:00    Young Performers Showcase                                                      

11:15-12:00    Zumba Dancers                        

12:00-12:20    Opening  Ceremonies

12:20-12:40    Bull Head Prize Presentation                                      

1:00-2:00        Elise and the Ridgeriders                                          

2:15-3:00        Tightrope                                     

3:20-4:20        Wild Revival                                                            

4:30-5:30        Brice Tabish                                  

5:40-6:40        Steve Elliott – Elvis                         

7:00-8:30        DJ by Milo   

Sunday    August 6

10:30-12:00   Church Service               

12:10-1:10     Steve Elliott – Elvis                                       

1:30-2:15       Tinkler Dancers                                                                

2:30-3:00       Magician-Kevin Ogren                                       

3:15-4:00       Luke Blu Guthrie                          

4:20-5:00       Coast to Coast                               

5:30-6:30       Quarantones                                       

6:30-8:00      Steve Elliott – Elvis       

 

Monday      August 7

12:00-1:00    Lunchbox Legends                                

1:15-2:15      Availables 

2:30-3:00      Parade Awards                                              

3:15-4:15      Coal Dust Gang                                                                            

4:30-5:15      Ralph Barratt Quartet                                              

5:30-6:15    Optimists                                                    

6:30-7:30    Hella Blue featuring Tammy Blazer

7:30-8:30    (set up for TWW)     

8:30-9:50   Time Well Wasted          

ON THE SAILS STAGE

 Saturday  August 5

8:30-11:00      Anela

11:30-12:30    Brodie Dawson  and Christy Vanden                              

1:00-1:30        Desmond Larson                          

2:15-3:15        Doc Fingers                                        

 

Sunday August 6

8:30-11:00        Anela

11:30-12:30      Desmond Larson

1:00-1:45           Celtic Thyme

2:15-3:15           Judy Wing Trio

                                                                                             

Monday August 7

8:30-11:00         Anela                             

11:30-12:30      Taze Kozak & the Death Peppers

1:00-2:00         Magician-Kevin Ogren                                                                  

2:15-3:15           Café Ole

3:30- 4:15         Typsy Gypsy                                        

          

Maple Square

Monday     2:10-2:40     Square Dancing